Biżuteria z topazem – nowoczesny i oryginalny wybór

Biżuteria z topazami jest wyjątkowo efektowna i potrafi podkreślić kobiece piękno. Te kamienie szlachetne są cenione przez jubilerów dzięki swojej ciekawej barwie, a także twardości i odpowiedniej odporności na uszkodzenia. Wyjątkowo efektownym podarunkiem może być pierścionek zaręczynowy z topazem, który jest oryginalnym dowodem miłości.


Topaz – rzadki kamień szlachetny

Topazy występują naturalnie w kwaśnych skałach magmowych, jednak ich złoża są stosunkowo rzadkie. Odkrycie gniazda topazów to nie lada gratka dla jubilerów, ponieważ kamienie szlachetne występują w blokach, których waga może sięgać nawet 200 kilogramów. Topazy są znane i cenione już od wieków – symbolizują władzę i bogactwo, dlatego też często umieszczano je w biżuterii wykonywanej dla władców. Obecnie w jubilerstwie najchętniej wykorzystywane są niebieskie topazy, jednak kamienie te częściej występują w barwie żółtej, pomarańczowej, czerwonej czy różowej. Kamień może być także przeźroczysty, a więc określa się go mianem białego topazu.

Topaz – dlaczego warto wykorzystywać go w biżuterii?

Bladoniebieskie topazy cieszą się zainteresowaniem jubilerów, ponieważ świetnie komponują się z każdym typem złota. Pasują zarówno do nowoczesnej, jak i utrzymanej w klasycznym stylu biżuterii, która świetnie komponuje się z każdą stylizacją. Znacznie rzadszy jest biały topaz, który wykorzystywany jest na ogół w biżuterii wykonywanej na zamówienie. Topazy umieszcza się w kolczykach, pierścionkach zaręczynowych, bransoletach, broszach oraz wielu innych wyrobach jubilerskich.