Atrakcje na wesele – bańki mydlane

Wiele osób zastanawia się co zrobić, żeby upiększyć ceremonię ślubną i wesele. Pomysłów na to jest wiele, jednym z nich są bańki mydlane, które dodają magii tym wyjątkowym chwilom.

I żeby szczęście nie prysło jak bańka mydlana

Tradycja obsypywania nowożeńców ryżem i grosikami powoli odchodzi do lamusa. Na chwilę obecną Młoda Para obrzucana jest płatkami kwiatów oraz bańkami mydlanymi.

Ulotne i zwiewne bańki mydlane nie są problematyczne tak jak ryż, który ktoś musi posprzątać po ceremonii. Bańki fruną wysoko do nieba, są prowadzone przez wiatr i znikają lub pękają nie powodując przy tym

dyskomfortu. Przeźroczyste bąbelki mienią się w słońcu co daje piękny efekt, szczególnie gdy zostaną uwiecznione na zdjęciach.

Wesele jak w bajce

Te skrzące się na słońcu metaliczne kulki o nieregularnych kształtach tworzące błyszczącą kurtynę mogą być miłym przywitaniem dla nowożeńców oraz gości weselnych przed salą. Taka forma powitania zachwyci najmłodszych oraz tych nieco starszych. Przede wszystkim nie zasłonią one głównych bohaterów dnia i nie pozostawią po sobie niechcianych odpadów.

Jak wykorzystać bańki mydlane na weselu?

Bańki mydlane na wesele można wykorzystać na wiele sposobów. Mogą być oprawą do pierwszego tańca, dodają uroku delikatnym pląsom Młodych, dzięki nim nikt nie zwróci uwagi na drobne niedociągnięcia, które mogą się pojawić w wyniku stresu. Często DJ lub zespół muzyczny posiadają specjalne urządzenia do tworzenia baniek, w innym wypadku o pomoc należy poprosić gości weselnych.

Kolejnym ważnym momentem na weselu jest tort, jego wjazd może zapowiedzieć kurtyna stworzona z baniek mydlanych wraz z odpowiednią muzyką, z pewnością taka zapowiedź zwróci uwagę wszystkich gości weselnych.

Podziękowania dla rodziców to niezwykle wzruszający moment, w trakcie którego uroniona zostanie niejedna łza, dlatego bańki mydlane skutecznie odwrócą uwagę od twarzy rodziców i nadają chwilom magii.

Popularne stały się drobne upominki dla przybyłych gości jako forma podziękowania za ich obecność. Tutaj także można wykorzystać bańki mydlane. Niewielkie elegancko wykonane pojemniczki z mydlanym płynem można ustawić przy talerzu każdego z gości. Do opakowania baniek można dołączyć krótki tekst z podziękowaniami. Taki upominek może być wykorzystany już w trakcie wesela szczególnie przez najmłodszych.

Atrakcje dla dzieci

Nie od dziś wiadomo, że bańki mydlane są uwielbiane przez dzieci, sprawiają im wiele radości i zajmują maluchy na kilka chwil. Aby dać odpocząć rodzicom można przygotować dla dzieciaków kącik z bańkami mydlanymi, gdzie mogą tworzyć przeźroczyste kule o różnych rozmiarach. Łapanie stworzonych baniek, to także ciekawe zajęcie dla maluchów, a ile radości jest przy tym, gdy po dotknięciu pękają.

Pokaz gigantycznych baniek mydlanych to kolejna atrakcja, która może zachwycić dzieci, a i dorośli z przyjemnością popatrzą na to jak szybko uciekają w górę.

Pomysłów na bańki mydlane na przyjęciu weselnym jest dużo, jednak wymaga to zaangażowania kilku gości lub DJ, który posiada w swojej ofercie tę atrakcję.