Upominki dla gości weselnych – podstawowe informacje

Powszechnie się przyjęło, że na weselu to młoda para otrzymuje od gości prezenty. Mogą to by oczywiście kwiaty, losy na loterie czy też alkohol, lecz to w tym właśnie kierunku przekazywane są upominki. Ostatnimi jedynką czasy coraz popularniejsze staje się wręczanie takich upominków w ramach podziękowania za przybycie, również osobom zaproszonym. Czym mogą być takie upominki, a także czy warto się na nie zdecydować?

Czym są takie upominki?

Upominki na podziękowania dla gości weselnych to najczęściej niewielkie dodatki i gadżety, których celem jest zapamiętanie przez gości danego ślubu i wesela. Może to być więc coś, co samodzielnie wykonaliśmy, czyli tzw. rękodzieło, jak i również zdjęcie czy też coś słodkiego do zjedzenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ramach takiego prezentu wręczyć komuś nawet alkohol. Możliwości w tym temacie jest naprawdę wiele i z pewnością każda chętna na taki prezent para młoda coś dla swoich gości wybierze.

Czy warto mieć upominki dla gości weselnych?

Powstaje jednak bardzo ważne pytanie, czy warto w ogóle decydować się na takie upominki i zajmować sobie nimi głowę w dniu, w którym i tak ma się już wiele rzeczy do załatwienia i tych, o których koniecznie trzeba pamiętać? Wiedzieć trzeba w końcu również o tym, że wybranie i przygotowanie takich upominków to również dość spory koszt. Nawet jeśli wybierze się coś niewielkiego, powiedzmy za 10 złotych, to przy 100 zaproszonych osobach łączny budżet na same tylko upominki rośnie do 1 tysiąca złotych. A to już jest kwota dość spora.

Czy warto więc interesować się w ogóle takimi dodatkami? Zdecydowanie tak, ponieważ zalety, które one niosą, są zdecydowanie większe. W zależności od tego, co się wybierze można albo wywołać uśmiech u swoich najbliższych, albo też dać im pamiątkę tego tak przecież szczególnego dla nas dnia. A co z kosztami? Nawet ten wspomniany wyżej tysiąc złotych jest niezwykle niską kwotą, jeśli weźmie się pod uwagę koszt całego wesela. Wniosek jest zatem jeden, zdecydowanie warto się na takie upominki zdecydować i mieć je dla swoich weselnych gości.