Najcenniejsze pamiątki z uroczystości ślubnych

Dzień ślubu jest wyjątkowy i na zawsze pozostaje w pamięci nowożeńców, rodziców, jak i pozostałych gości. Nie znaczy to jednak, że można zrezygnować z pamiątek z tego dnia. Jak wybrać te, które będą najcenniejsze? 

Fotografia, księga gości czy ankiety ślubne? 

Pamiątki z dnia ślubu można mieć przeróżne. Przyjęło się, że na każdym weselu robione są zdjęcia i kręcony jest film. Nie są to jednak jedyne możliwości. Od wielu już lat pary młode chcą mieć również kilka słów na papierze od każdego z gości. Do niedawna królowała księga gości. Dziś powoli wypiera ją ankieta weselna.  

Ankieta ślubna jest zbiorem pytań skierowanych do gości. Często pytania ułożone są w żartobliwy sposób, by udzielanie odpowiedzi nie stresowały zbytnio gości. Warto jednak pamiętać, że nawet odpowiedzi udzielone w lekkim tonie wiele mówią zarówno o gościu, jak i o parze młodej. 

Wybierając pamiątki z uroczystości ślubnej, nie trzeba wcale rezygnować z księgi gości na rzecz ankiety ślubnej. Można połączyć oba te pomysły. Wystarczy w księdze gości umieścić kilka stron z pytaniami takimi, jakie znalazłyby się na ankiecie. Dzięki temu księga będzie bardziej zróżnicowana, a przez to bardziej interesująca. 

Jakie pytania mogą znaleźć się w ankiecie ślubnej? 

Początek ankiety stanowią pytania dotyczące gościa. Podaje on swoje dane, by nowożeńcy wiedzieli, kto wypełnił ankietę. 

Warto również zapytać, skąd gość do nas przyjechał, jak się dostał na wesele i z kim jest. Dzięki temu po latach para młoda będzie umiała sobie odtworzyć informacje, które z czasem ulatują. 

Kolejna seria pytań dotyczy charakteru państwa młodych. Można zapytać, kto z nich będzie trzymał kasę, kto będzie rządził w domu, czy ile w przyszłości będą mieli dzieci. Bardzo interesujące jest kto będzie robił zakupy, a kto wyrzucał śmieci. Warto zaznaczyć, że część pytań na pewno będzie zadana z przymrużeniem oka. Odpowiedzi również nie muszą być poważne i konkretne. Jest to ta część ankiety, gdzie goście mogą sobie pozwolić na pofantazjowanie o charakterze i przyszłości nowożeńców. 

W ankiecie weselnej mogą również znaleźć się pytania czy goście dobrze się bawili, jak smakowało im jedzenie, która piosenka najbardziej przypadła im do gustu. Ocena uroczystości weselnych będzie cenną informacją dla nowożeńców. 

Warto również w ankiecie weselnej poprosić o dobre rady. Nie każdy wie jak udobruchać żonę, która nie ma się w co ubrać, albo jak przekazać mężowi, że żona właśnie obtarła samochód, który nadaje się do kasacji.

Warto jednak w ankiecie umieścić kilka poważnych pytań. Warto dowiedzieć się od innych, o czym nie można zapomnieć, by małżeństwo było szczęśliwe, czy jak dbać nawzajem o siebie. Te rady mogą okazać się bardzo cenne. Szczególnie, gdy udzielą ich osoby z długoletnim stażem małżeńskim. 

Ankieta weselna to wspaniały sposób na zachowanie wspomnień. Pytania w żartobliwym tonie nie będą stresujące dla gości, którzy bez problemu znajdą na nie odpowiedzi. Po latach ankieta stanie się bezcenną pamiątką, do której małżeństwo będzie chętnie wracało.