Symbolika koloru srebrnego – zaproszenia ślubne

W związku z organizowanym ślubem para młoda stoi przed wieloma wyborami – lista gości, sala, kościół, świadkowie, obrączki, menu, zespół… ale też drobne detale, jak kwiaty czy zaproszenia na ślub. Często pojawiającym się na ślubie i weselu, w różnej postaci, jest kolor srebrny. Co symbolizuje ta barwa, czy coś znaczy dla małżeństwa? Czy warto na nią postawić, wybierając dekoracje czy zaproszenia ślubne?

Srebro na ślubie

Mówi się, że srebro chroni i zwiastuje szczęście. Tym właśnie może kierować się młoda para stawiając na dekoracje czy zaproszenia ślubne w takim właśnie kolorze. Jest to też kolor elegancki i dość łatwy w aranżacji – np. sztućce już są metalowe, więc będą pasować do srebrnych balonów, konfetti, cukiernic czy posrebrzanych kwiatów. Drobne, srebrne akcenty wyglądać będą efektownie, ale nie przytłoczą. Dobrze skomponują się też z kolorem białym – z białą suknią panny młodej, białym welonem, białym tortem, białymi koszulami. Biały obecny jest przecież na ślubie i weselu – to oczywiste w naszej kulturze.

Młode pary często decydują się na srebrne obrączki, a pan młody – na srebrny (bądź, przypominające srebro, białe złoto) pierścionek zaręczynowy. Poza tym, srebrne gody to już 25 rocznica ślubu. Można więc śmiało uznać ten kolor za przynoszący pomyślność, dobry zwiastun oraz za symbol szczęśliwego, stabilnego związku.

Zaproszenia ślubne srebrne

Srebro, czyli kolor tak często obecny na ślubach, można też przemycić do srebrnych zaproszeń ślubnych tego typu – https://z-milosci.pl/zaproszenia-slubne/srebrne/. Może przybrać postać dżetów czy aplikacji naklejonych na kopertę, koloru kartki bądź koloru druku. Takie zaproszenia będą wyglądać bardzo elegancko i będą pasować, jeśli motywem przewodnim weselnych dekoracji jest właśnie ten kolor. 

Symbolika srebra może nie wydawać się taka oczywista, ale przecież każdy słyszał o srebrnych godach i wie, że to nie jest pierwsza rocznica, ale już udany i stały związek. Warto jest więc wziąć pod uwagę ten kolor, wybierając motywy dekoracji weselnych czy zaproszeń na ślub. Z pewnością spodoba się gościom i będzie wyglądał elegancko.