Słodkie podziękowania

Miód znany jest ze swoich właściwości leczniczych. Używany jest do walki z wieloma schorzeniami. Ma bardzo pozytywny wpływ na pracę układu oddechowego oraz krwionośnego. Coraz częściej znajduje zastosowanie również przy produkcji kosmetyków i jest wykorzystywany podczas zabiegów upiększających. Ułatwia gojenie się ran, nawilża i ma działanie kojące. Już w starożytności nazywano go nektarem bogów i eliksirem życia. Od kilku lat miód cieszy się również popularnością w branży weselnej. Idealnie sprawdza się jako podziękowanie dla gości przybyłych na wesele. Czy jest to dobry pomysł na prezent? Czy miód może stanowić elegancki podarunek będący wyrazem naszej wdzięczności? W dalszej części artykułu rozwiejemy wszystkie wątpliwości.

Jak wyglądają miodki na wesele?

Taki upominek to najczęściej małe szklane słoiczki wypełnione miodem. Są niewielkie, więc idealnie wkomponują się w wystrój sali bądź zmieszczą się w specjalnym koszyku. Dzięki personalizacji można je dopasować do motywu przewodniego wesela. Ozdobione jutowym sznurkiem wpasują się w klimat boho, eleganckimi wstążkami w styl glamour. Dodając imiona zaproszonych gości i podziękowania  sprawimy, że poczują się oni wyjątkowo. Będą wiedzieli, że myślimy o nich w tak ważnym dla nas dniu. Etykiety oraz wieczka mogą być w dowolnym kolorze i pasować stylem do zaproszeń ślubnych. Niewielkie rozmiary tego podarunku sprawiają, że będzie pięknie wyglądał przy talerzu. Miodki mogą też pełnić funkcję winietki. Wtedy zamiast dodatkowej ilości papieru przeznaczonej na wydrukowanie karteczki z imieniem i nazwiskiem, dane możemy umieścić na etykietce słoiczka. 

Czy możemy trafić na miód złej jakości?

Niestety tak. Bardzo często praktykowane jest dodawanie do niego sztucznych składników. Dzięki temu miód ma ładniejszy kolor i zapach. To tylko pozory. Atrakcyjniejszy wygląd nie świadczy o jakości produktu. Sztuczne dodatki mogą być szkodliwe dla zdrowia. Jeśli chcemy podarować je naszym bliskim warto, aby były jak najlepszej jakości. Dlatego wybierając miodki na wesele, warto sprawdzić opinię dostawcy. Miód najlepiej zakupić w lokalnej pasiece, sklepie ze zdrową żywnością, bądź w sklepie internetowym, który posiada wysoką ocenę od klientów. 

Miesiąc miodowy  – przypadkowa nazwa? 

Pierwszy miesiąc po ślubie w wielu krajach jest bardzo wyjątkowo traktowany. Jest to czas radości z podjętej decyzji i początku wspólnego życia. Został on nazwany miesiącem miodowym. Dlaczego właśnie takie określenie? Miód jest substancją wzmacniającą i dodającą siły. Dawniej wierzono, że jego spożywanie zapewni małżonkom poczęcie zdrowego potomstwa. 

Wybierając podarunki dla naszych bliskich, chcąc podziękować im za przybycie, powinniśmy zainteresować się miodkami na wesele w ramach podziękowania gościom. Jest to bardzo elegancka forma okazania wdzięczności. Obdarowując naszych gości miodem, inwestujemy w ich zdrowie. Dajemy im nie tylko kolejny gadżet, ale upominek, który z radością wykorzystają. Taki miód można użyć do herbaty, na kanapkę czy  zastosować w pielęgnacji skóry i włosów. Podziękujmy naszym bliskich, że chcieli być obecni w tak ważnym dla nas dniu.