Zawieszki na wódkę – weselny wymysł, czy praktyczny dodatek?

Zawieszki na weselną wódkę stanowią popularne rozwiązanie, wykorzystywane podczas organizacji imprez ślubnych. Ich wykonania podejmują się firmy graficzne, które tworzą również zaproszenia oraz winietki ślubne. Wydaje się, że warto pokusić się o uzupełnienie butelek z alkoholem weselnym podobnymi zawieszkami, gdyż taki podarunek dla gości wywoła ich radość oraz stanie się eleganckim zwieńczeniem uroczystości.

Zawieszki na alkohol – podstawowe kwestie

Na zawieszkach na wódkę weselną umieszcza się zazwyczaj krótki tekst, mający na celu podsumowanie uroczystości lub podziękowanie gościom za przybycie. Ujmowany jest on zazwyczaj w formie wierszyka lub cytatu i przedstawiany w zabawny oraz swobodny sposób.

Elementy wzornicze na zawieszkach mają na celu uzupełnienie całości i zapewnienie wrażenia elegancji oraz prestiżu całej imprezy ślubnej.

Alkohol jako prezent dla gości weselnych

Obdarowanie gości alkoholem jest zwyczajem, który przyjął się w tradycji weselnej i wydaje się normą – z tego względu wykorzystanie zawieszek do udekorowania butelek okazuje się popularne i oczywiste.

Warto zaznaczyć, że zarówno zawieszki na wódkę, jak i zaproszenia czy winietki ślubne stanowią swego rodzaju pamiątkę dla gości z odbytej uroczystości.