Winietki na wesele – jak wybrać tę najpiękniejszą?

Winietki ślubne stanowią sposób na sprawną organizację przebiegu imprezy weselnej – umieszczane na stole wpływają na logiczne ulokowanie gości, niwelując ryzyko wystąpienia chaosu lub sytuacji, w której dla kogoś zabraknie miejsca.

Projekty winietek ślubnych

Winietki to swego rodzaju wizytówki ślubne, które pojawiają się w ofertach firm graficznych wraz z zaproszeniami ślubnymi – w winietkach najważniejsza okazuje się czcionka użyta do prezentacji imion i nazwisk gości, jak również element graficzny, uzupełniający całość wykonania.

Wybór tych aspektów winietek uzależniony jest od upodobań pary młodej – jedni preferują prosty i bardziej formalny styl, a inni unikalne i zaskakujące wzornictwo. Najbardziej istotna w winietkach ślubnych jest jednak ich użyteczność, na którą w dużym stopniu wpływa czytelność wizytówek.

Jak rozmieszczać winietki ślubne?

Ułożenie winietek na stole weselnym może wydawać się prozaiczne, jednak wybór miejsc dla gości okazuje się dość istotny – warto ulokować blisko siebie osoby darzące się sympatią, unikając mieszania towarzystwa, w celu zniwelowania efektu zakłopotania i skrępowania podczas uroczystości. Goście powinni bowiem czuć się jak najbardziej swobodnie.