kartki ślubne

Romantyczne kartki ślubne – jak wykonać je samodzielnie?

Nie codziennie rozpoczyna się nowy etap w życiu, biorąc ślub. Warto więc wyjątkowo przygotować się do tego wydarzenia, starając się między innymi o wyjątkowe i niepowtarzalne zaproszenia ślubne – pary które mają nieco czasu i pomysł, mogą pokusić się o ich samodzielne wykonanie. Takie kartki ślubne będą wyglądały pięknie, a goście docenią,że młoda para pomimo natłoku zajęć związanych z organizacją ślubu podjęła się ich samodzielnego wykonania.

Co warto przygotować do samodzielnego wykonania ślubnych zaproszeń?

kartki ślubne
Twojakartka

Możliwością stworzenia idealnej kartki ślubnej jest wiele, więc w tym przypadku wszystko zależy od fantazji pary młodej, a także stylu i charakteru wesela. Niezależnie jednak od tego, przed przystąpieniem do tworzenia zaproszeń warto przygotować sobie niezbędne przybory, które mogą okazać się bardzo potrzebne. Z całą pewnością przydadzą się:

  • specjalne arkusze papieru przeznaczone do scrapbookingu. Kolorystyka w tym przypadku nie ma znaczenia i uzależniona jest całkowicie od preferencji młodej pary. Warto pokusić się o pozyskanie papieru dwustronnego – wówczas można uzyskać znacznie estetyczniejszy efekt zaproszeń;
  • opcjonalnie można pokusić się o wstążki szyfonowe – dla zachowania estetyki zaproszenia powinny być dopasowane kolorystycznie do papieru i pozostałych elementów które zostaną zastosowane w zaproszeniu;
  • ciekawe efekty można uzyskać wykorzystując także cienki, ale jednocześnie dość sztywny sznurek;
  • poduszki z kolorowym tuszem’
  • dobry nóż do cięcia papieru (przyda się także mata do cięcia);
  • długa metalowa linijka, umożliwiająca równie cięcie zaproszenia;
  • dłutko kulkowe (najlepsze będzie o średnicy 2 mm) lub tępo zakończony drut (opcjonalnie można wykorzystać tu wypisany długopis).