Podziękowania na weselu – nowy zwyczaj

Ślub to wyjątkowy dzień dla każdej osoby. Niezależnie od tego czy jesteśmy osobami, które od dziecka wyobrażały sobie swoje wesele, czy podchodzimy do tego wydarzenia z nieco większym dystansem, z pewnością jest to data, która powoduje nieco szybsze bicie serca. Dla wielu osób ważne jest to, aby wszystko było idealne i dobrze dograne. Jedną z ważniejszych kwestii są podziękowania ślubne dla gości i rodziców.

W kwestii podziękowań ślubnych należy pamiętać, że dziękuje się nie tylko rodzicom, ale również gościom, którzy zdecydowali się na przybycie. Od kilku lat obowiązuje tradycja, która dotychczas znana była bardziej na zachodzie Europy, aby swoim gościom podarować jakiś uroczy drobiazg. W ostatnim sezonie sporą popularnością cieszyły się między innymi niewielkie słoiczki z miodem.

Bardzo ciekawym pomysłem, jeżeli chodzi o podziękowania dla rodziców jest prezentacja lub filmik wyświetlany nieco przed północą. Jest to okazja nie tylko do wspomnień, ale przede wszystkim do wzruszeń a także do przypomnienia sobie, co Para Młoda zawdzięcza rodzicom. Dodatkowo rodzice bardzo często dostają upominki od swoich dzieci – mogą to być kosze pełne słodyczy, dobry alkohol czy zestaw kaw lub herbat. To, na co zdecydują się Młodzi, zależy tylko od nich.