Nie tylko wystrój się liczy

Podczas planowania wesela stawia się główny nacisk na jego stronę estetyczną. Na to, jak zostanie przyozdobiona sala weselna, jak będą ubrani młodzi i w jakim ogólnie stylu będzie zaaranżowana cała impreza. Mało kto na etapie przygotowań stawia większy nacisk na odpowiednie przygotowanie również strony użytkowej i rozrywkowej.

Strona użytkowa

Praktyczność na weselu? W miejscu, gdzie królować ma dobra zabawa z nutką szaleństwa? Jak najbardziej jest to wskazane, szczególnie na początku imprezy.

Przybywających na wesele gości potrafi być naprawdę dużo. Aby mogli oni w spokoju i w pełni sprawnie znaleźć swoje miejsca, koniecznie jest posiadanie gotowego planu stołów weselnych, który powinien wisieć zaraz przed wejściem na salę i precyzyjnie informować o całym rozkładzie sali. Gwarantuje to, że nikt z gości nie będzie szukał zbyt długo swojego stolika, a cała impreza zacznie się gładko i szybko.

Strona rozrywkowa

O ile gotowy plan stołów weselnych jest elementem typowo logistycznym, który poprawia komunikację na sali weselej, to już przykładowo śpiewnik jest elementem czysto rozrywkowym.

Każdy, kto choć raz był na weselu, ten wie, jak bardzo niepewne są jego początki. Wszyscy są jeszcze nieco stremowani i niepewni. Dlatego właśnie przydaje się śpiewnik, który zawiera grane przez orkiestrę piosenki, aby każdy z uczestników mógł spokojnie sobie podążać za śpiewem i bez problemu się do niego przyłączyć. Jest to jeden z lepszych elementów łamiących lody na początku każdego wesela. Zdecydowanie warto go mieć.