Kiedy pan i pani są w sobie zakochani…

Kiedy pan i pani są w sobie zakochani, to może zakończyć się ślubem. Niektórym wydaje się, że ślub jest końcem wolności. Tymczasem może być to wspaniały dzień, który zapoczątkuje zupełnie nowe życie, które będzie absolutnie lepsze od poprzedniego.

Ślubne balony i inne piękne dekoracje

Wesele można urządzić oczywiście bez żadnej szczególnej oprawy, można tylko zaprosić najbliższych do restauracji na obiad, nawet nie uprzedzając obsługi, że chodzi o obiad weselny. W polskiej tradycji jednak urządza się huczne wesela, a przygotowania zajmują nierzadko wiele miesięcy. Co sprawia, że niektórzy wyłamują się z tej tradycji? Zwykle chodzi o względy finansowe, jakieś rodzinne konflikty, niechęć do tego, aby cała rodzina spotkała się przy jednym stole. Czasem problemem może być alkoholizm jednego z członków rodziny, niektórzy nie akceptują wesela bez wódki, powodów jest naprawdę wiele, a para młoda nie musi tłumaczyć się, dlaczego wybiera określone rozwiązanie. Jeśli jednak wesele będzie huczne, a dekoracji sporo, warto zorganizować wszystko wcześniej, aby później nie zabrakło czasu.

Dostarczenie dekoracji na miejsce

Dostarczenie dekoracji na swoje miejsce stanowi duże wyzwanie pod względem logistyki. Na przykład do kościoła trzeba przetransportować mnóstwo kwiatów, jeśli są to kwiaty żywe, a w zdecydowanej większości przypadków tak właśnie jest, trzeba zrobić wszystko, aby pozostały piękne i świeże jak najdłużej. Oznacza to dostęp do wody i do świeżego powietrza. Warto nieustannie współpracować z księdzem proboszczem danej świątyni, warto dbać o dobry kontakt z taką osobą, aby pomógł on we wszystkich przygotowaniach, nie utrudniał. Podobnie, jeżeli ślub będzie tylko cywilny, trzeba zorientować się, z kim ustalić wszystkie kwestie dotyczące dekoracji. Być może nie każda dekoracja będzie dozwolona i trzeba będzie porozmawiać o tym wcześniej z odpowiedzialnymi za to miejsce osobami. Nikt raczej celowo nie chce zrobić nowożeńcom na złość, chodzi raczej o pewne względy logistyczne i organizacyjne. Dzisiaj bez trudu można wziąć ślub cywilny poza murami urzędu, trzeba jedynie zapłacić i powiadomić urzędnika wcześniej.

O miłości słów kilka

Ludzie zakochani w sobie unoszą się w powietrzu tak samo jak balony napełnione helem. To oczywiście pewna metafora, ale trudno zaprzeczyć, że prawdziwa miłość dodaje skrzydeł. Jeżeli ludzie prawdziwie się kochają, zrobią dla siebie wszystko, wspierają się, razem pokonują wszystkie przeciwności losu. Dlatego też warto jest szukać prawdziwej miłości. Warto też zorganizować swój ślub i wesele według własnego pomysłu, nie zapominając jednak o zaproszonych gościach na przykład jeśli chodzi o menu, a także proponowane atrakcje. Jak wybrać balony na wesele? Warto zastanowić się wcześniej czy mają być wypełnione helem czy powietrzem, ile ma tych balonów być pod kościołem, urzędem, ile na sali weselnej. Warto też zadbać o to, aby sprawą balonów zajęła się profesjonalna firma, dla której ten temat nie jest obcy. To gwarancja sukcesu i szczęścia.