Jak udekorować nowocześnie salę weselną?

Zorganizowanie przyjęcia weselnego zajmuje bardzo wiele czasu. Przede wszystkim para młoda decyduje się, kiedy ma się odbyć przyjęcie i ile gości będzie uczestniczyć w tym wspaniałym dla nich dniu. Jeśli te kwestie są już ustalone, to trzeba zdecydować się na salę. Powinno być to miejsce przestronne i jasne. Bardzo ważny jest nowoczesny klimat, dzięki czemu można bez problemów dobrać różne dekoracje. Co powinno znaleźć się na sali weselnej?

Jaką salę na wesele wybrać?

Przyjęcie weselne trwa zazwyczaj kilkanaście godzin, a więc jest to dużo czasu, w którym goście się bawią, piją i tańczą, a przy okazji robią mnóstwo zdjęć. Zdjęcia będą znacznie lepiej wyglądać, jeśli sala będzie odpowiednio udekorowana. 

Pary młode, które pragną mieć nowoczesne i eleganckie przyjęcie weselne, powinny zdecydować się na salę pomalowaną na jasne kolory. W żadnym wypadku nie powinien być to pomarańcz czy żółte odcienie. Na sali powinny być też dekoracje oświetleniowe, które po zmroku i wyłączeniu górnych lamp tworzą niesamowity efekt. Można też urządzić wesele w stylu boho, a wówczas tradycyjna chata góralska będzie dobrym rozwiązaniem.

Dekoracje sali weselnej

Wybór sali jest bardzo ważny, ale równie ważne są dekoracje, które będą tworzyć klimat przyjęcia. Czego więc nie powinno zabraknąć? Oczywiście najważniejsze są kwiaty. Powinny stanąć one na stołach, a także mogą przyozdabiać ściany. Można też postawić duże wazony i bukiety na podłodze w rogach sali lub udekorować nimi wejście. 

Jednak same kwiaty to za mało. W ostatnim czasie niezwykle popularne są różnego rodzaju napisy, którymi można udekorować ściany, podłogę czy stoły. Wybór weselnych liter i całych słów jest dość duży. Wykonane są one z różnych materiałów i dostępne o różnych wielkościach. Największą popularnością cieszy się napis LOVE lub MIŁOŚĆ. Jest to duży napis z jednej bryły, który jest najczęściej podświetlany. Przy tej dekoracji najczęściej robione są pamiątkowe zdjęcia ślubne. 

Jak ozdobić miejsce pary młodej?

Najważniejsze miejsce na sali weselnej to oczywiście miejsce, gdzie siedzi para młoda. W zależności od sali i stolików mogą oni siedzieć przy okrągłych lub prostokątnych stołach połączonych ze sobą w jednym rzędzie. Centralny punkt powinien być dobrze i elegancko przystrojony. Za nowożeńcami powinna stanąć stylowa ścianka udekorowana kwiatami i napisami. Najczęściej litery na wesele za parą młodą to ich inicjały. Czasami jest też data ślubu.

Dobrym wyborem są też litery związane z małżeństwem. Popularny jest zwrot „MR & MRS”, który także może znaleźć się na ściance lub na stole. Równie popularne są cytaty o miłości. Można je umieścić też za parą młodą, ale także na wejściu do sali weselnej lub na tle fotobudki. Bardzo ważne jest, aby nie przesadzić z ilością dekoracji czy napisów. Jeśli na całej sali będą podświetlane litery lub sentencje, to może to wyglądać nieco tandetnie. Choć przyjęcie weselne to w polskiej tradycji biesiada, to jednak coraz więcej par młodych chce, aby impreza była bardziej elegancka i utrzymana w dobrym guście.