Ile kosztują pudełka na ciasta weselne?

Każdy, kto organizuje wesele musi liczyć się z niemałymi kosztami. Właśnie dlatego wiele osób poszukuje sprawdzonych sposobów na to, aby zaoszczędzić. Najlepiej jest zrezygnować ze zbędnych gadżetów i atrakcji. Nie można jednak odpuścić zakupu kartoników na ciasto weselne. Dzięki nim możemy wręczyć uczestnikom uroczystości drobny upominek. Z pewnością sprawi im on wielką przyjemność.

Rodzaj pudełka

Plastikowe pudełka na ciasto weselne są zwykle droższe. Dokładny koszt zakupu uzależniony jest od jakości opakowań. Wiadomym jest, że solidne produkty są droższe, jednak po umyciu można wykorzystać je ponownie. Ponadto często posiadają one mocne zamknięcie, które nie otworzy się przypadkowo podczas transportu. Za komplet 10 pudełek trzeba zapłacić około 5-7 zł. Warto pamiętać, że występują one w różnych rozmiarach.

Papierowe pudełka na ciasto weselne są droższe, jednak swoją jakością zadowolą niejedną osobę. Zwykle takie opakowania są personalizowane, a więc bez trudu można dopasować je do motywu przewodniego. Przybliżony koszt to około 1-2,5 zł za sztukę.

Miejsce zakupu

Akcesoria ślubne można zakupić stacjonarnie. Trzeba jednak mieć świadomość, że ceny są zwykle nieco wyższe. Kilkanaście lub kilkadziesiąt groszy może wydawać się niewielką różnicą, jednak jest ona znaczna w przypadku, gdy potrzebujemy dużej liczby produktów.

Wiele par decyduje się na zakup internetowy, co pozwala zminimalizować koszty. Warto zamówić jest pudełko „na próbę”, dzięki któremu można sprawdzić, czy wybór jest właściwy.